+48 571917733
kontakt@intheeye.pl

kurs fotograficzny

Szkolenia fotograficzne

Niezwykle cieszę się z możliwości zaproponowania Wam oferty szkoleń fotograficznych. Napiszę krótko: szkolenia są skierowane do każdego, na każdym etapie "wtajemniczenia", zakres tematyczny jest szeroki więc każdy znajdzie coś dla siebie 🙂 Uważam, że kiedy zaczynamy się czymś interesować to tak jak gdybyśmy mówiąc obrazowo wchodzili na pewną kolejną ścieżkę w drodze naszego życia. Proponuję więc, abyś wykonał (wykonała) ze mną pierwsze kroki na tej nowej drodze, a będzie ich w sumie 3. Oferuję Ci swoje towarzystwo na początkowym etapie tej drogi i podpowiem co zrobić aby pójść na przód. Jeśli od jakiegoś czasu jesteś już na tej drodze i czujesz, że stoisz w miejscu i trudno jest Ci zrobić krok na przód - zapraszam! Te szkolenia są właśnie dla Ciebie! Pamiętaj, możesz zacząć je od dowolnego etapu, to Ty doskonale wiesz czego potrzebujesz.

Każde szkolenie odbywa się w studio fotograficznym w naszym domu w Karczowiskach między Legnicą a Lubinem na Dolnym Śląsku. Kawa, herbata, woda w trakcie szkolenia oczywiście zapewnione 🙂 Jeśli nie po drodze Ci w nasze rejony lub po prostu bardziej komfortowo czujesz się w domu, nic nie stoi na przeszkodzie aby szkolenie przeprowadzić u Ciebie lub online np. przez Skype.

Termin szkolenia ustalam indywidualnie.

 

Krok 1

W pierwszej kolejności zapraszam na indywidualne szkolenie od podstaw (najważniejszy pierwszy krok). Zapraszam osoby które dopiero przymierzają się do zakupu pierwszego aparatu, te które już dokonały zakupu, jak również te które jeszcze nie wiedzą czy na pewno chcą kupić 🙂 Czego możesz spodziewać się na szkoleniu? Przekażę Ci w możliwie najbardziej przystępny i obrazowy sposób magię powstawania fotografii. Pokażę Ci na czym polega tryb w pełni manualny bo od przestawienia pokrętła na literę M właśnie zaczyna się fotografia. Wszystko co tutaj przeczytasz i czego oczywiście dowiesz się uczestnicząc w kursie jest wiedzą przefiltrowaną moim doświadczeniem. Zależy mi na tym, aby przekazać Ci informacje, które prosto mówiąc przydadzą Ci się po powrocie do domu i które będą dla Ciebie niejako fundamentem na którym zbudujesz swoje własne fotograficzne doświadczenie. Od czegoś w końcu trzeba zacząć prawda? Jeśli szukasz konkretów o czym będzie mowa na szkoleniu to będzie to np. rodzaj aparatów i obiektywów fotograficznych, sposób powstawania zdjęcia, czym jest i przede wszystkim jak działa przysłona, czas otwarcia migawki oraz ISO, czym jest i jak wykorzystywać informacje ze światłomierza, jak i gdzie ustawiać punkt ostrości, czym jest i jak decydować o pożądanej głębi ostrości, rodzaje pomiarów światła, kadrowanie, kompozycja, "poprawna" ekspozycja, umiejętność dobrania odpowiednich wartości dla uzyskania oczekiwanego efektu i wiele wiele innych 🙂 Prawda jest taka, że całe szkolenie Krok Pierwszy ma na celu zasianie w Tobie ziarenka z pewną dozą informacji i otworzenie w Twojej głowie pewnych drzwi za którymi znajduje się świadomość możliwości wykorzystania aparatu, a raczej wykorzystania światła przy pomocy aparatu 🙂 

Czas szkolenia 1x6 godzin lub 2x3 godziny. 

Koszt szkolenia 1350zł.

 

Krok 2

Szkolenie pt. kiedy wiesz, że chcesz 🙂 Szkolenie oczywiście na poziomie bardziej zaawansowanym od kroku pierwszego. Na szkoleniu tym po krótce przez pierwsze 15 minut przypomnę najważniejsze treści ze szkolenia podstawowego, a dalej przejdziemy do bardziej zaawansowanych tematów fotograficznych. Dowiesz się tutaj dlaczego warto fotografować w trybie zapisu .RAW. Pokażę Ci czym jest światło miękkie i ostre, w jaki sposób światło (jego rodzaj, siła itp.) wpływa na końcowy wygląd naszej fotografii. Porozmawiamy o tzw. złotej godzinie i najlepszych porach do fotografowania. Pokażę Ci jak szukać odpowiedniego miejsca do fotografowania, jak cień i światło wpływa na charakter zdjęcia. Porozmawiamy o rodzajach fotografii: o fotografii portretowej, fotografii ślubnej, fotografii noworodkowej, fotografii ciążowej, fotografii makro, fotografii krajobrazu. Wprowadzę Cię w świat lamp błyskowych i ich wykorzystania w fotografii. Na tym kursie wykonasz sporo zdjęć nad którymi usiądziemy wspólnie w ostatnie dwie godziny szkolenia. Zajmiemy się podstawami edycji w programach Adobe Lightroom i Adobe Photoshop.

Czas szkolenia 1x6 godzin

Koszt kursu 1550zł

 

Krok 3

Szkolenie które nazywam pół żartem pół serio błyskawicznym. Skierowane jest oczywiście przede wszystkim do osób które chcą poznać świat lamp błyskowych w fotografii lub które używają lamp, ale napotykają różne problemy lub po prostu nie do końca rozumieją w jaki sposób to wszystko działa i jak zapanować nad światłem błyskowym. No właśnie, gdybym w skrócie miał opowiedzieć czego dowiesz się na tym kursie byłoby to zdanie: jak zapanować nad światłem. Zacznę od omówienia rodzajów lamp błyskowych, systemowych i studyjnych. Nie będziemy zagłębiać się w paramtery techniczne lamp itd.. na szkoleniu stawiam na wiedzę praktyczną. Zrobimy na początku podział na lampy systemowe i studyjne. Opowiem Ci zarówno o obsłudze jednych jak i drugich. Dowiesz się czym jest światło zastane i błysk wypełniający. Dowiesz się też czym jest np. minimalny czas synchronizacji, czym są tryby TTL oraz jak działa lampa w trybie HSS, w jaki sposób lampa komunikuje się z apartem oraz z pozostałymi lampami, jak kontrolować strumień światła, rodzaje modyfikatorów i ich wpływ na charakter światła, jak zbudować małe domowe studio. Dowiesz się również o możliwości wykorzystania lamp LEDowych w fotografii. Wszystko o czym będę mówił będziesz miał okazję również przetestować w studio tj. lampy systemowe, lampy studyjne, lampy ledowe, modyfikatory np. softbox, beautydish, blenda.

Czas szkolenia 6 godzin

Koszt szkolenia 2150zł

 

Kontakt

    Twoje imię

    Kontaktowy adres e-mail

    Wiadomość (opisz proszę na jakim etapie jesteś i czego najbardziej oczekujesz od szkolenia)